Chráněná dílna PROSAZ chrání mořské želvy, aneb pomáhat může každý

Chráněná dílna PROSAZ chrání mořské želvy, aneb pomáhat může každý

PROSAZ, z. ú. je organizace pomáhající zdravotně postiženým žít normálně. Zapojuje je do běžného života zajištěním přímé péče, nabídkou volnočasových a rekreačních aktivit a zaměstnáváním v chráněných dílnách.

Tam pracují hlavně zdravotně znevýhodněné osoby s invalidním důchodem a právě tito lidé, kteří sami potřebují pomoc a podporu se rozhodli, že chtějí sami pomáhat měnit svět k lepšímu.

A jde jim to skvěle! Dokazují, že pomoci může opravdu každý. Stačí si vybrat problém, který je Vám nejbližší a krok za krokem pravidelně pomáhat. Zdravotně postižení z Chráněných dílen PROSAZ chtějí pomoci přírodě a kriticky ohroženým živočichům – vybrali si mořské želvy.

Na podporu projektu se zdravotně postižení rozhodli šít hračky ve tvaru želvy, vyrábět svíčky a mýdla s motivem želvy, ale i potravinové sáčky z biobavlny. Tím chtějí zdravotně postižení upozornit i na problémy s plasty a jiným odpadem a poukázat na snadné řešení – minimalizaci vzniku odpadu znovupoužíváním látkových obalů. Cílem je i zvýšit informovanost o situaci želv a možnostech jak v ČR i na cestách může každý pomoci. Výrobky podporující tento projekt najdete na prodejnách Chráněných dílen PROSAZ, e-shopu: http://www.prosaz.imaxi.cz/projekt-prozelvy.html, ale i na pravidelných prodejních akcích, kde mají Chráněné dílny PROSAZ stánek se svými ručně dělanými výrobky. 

Koupí některého z výrobků pomůžete hned 3x! Minimalizujete odpad, pomůžete mořským želvám (podpoříte hlídání pláží před pytláky, vzdělávání dětí v Indonésii a rozvoj místních obyvatel, tak aby minimalizovali odpad a chovali se lépe k přírodě), pomůžete i zdravotně postiženým v ČR žít normálně, dělat v chráněných dílnách práci, která má smysl a díky které dokazují, že pomáhat přírodě může opravdu každý!

Tisková zpráva