Novinky

Podporuje nás Zelená domácnost

Podporuje nás Zelená domácnost

Mám velikou radost, že Zelená domácnost, obchod s ekologickými a funkčními alternativami k běžně používaným výrobkům, nás zařadil do pěti dlouhodobě podporovaných projektů. Pokud si tedy v košíku na e-shopu vyberete projekt Chráníme mořské želvy, 1% z hodnoty Vaší objednávky půjde na ochranu mořských želv. https://www.zelenadomacnost.com/  Děkujeme!

APM Sport

APM Sport

Ráda bych na tomto místě jmenovitě poděkovala Pavlovi Přichystalovi a APM sportu, protože od těch vám chodí vše, co si u nás objednáte. Skladujeme u nich propagační věci, které distribuují na akce i jako jednotlivé objednávky. To mi neuvěřitelně usnadňuje život Takže APM MOC DÍKY!

https://www.apmsport.cz/ 

Plátěné tašky pomáhají

Plátěné tašky pomáhají
Míša se pustila do designu plátěných tašek, protože v plátěnkách vidí velký krok vpřed v omezování plastových obalů a igelitek.  Ráda dělá věci, které mají nějaký smysl a rozhodla se pomoci i želvám. Na pomoc želvám  připravila tašky, jejichž koupí želvám pomůžete i Vy! Z každé prodané želví tašky poputuje 100,- na záchranu mořských želv. Díky, že pomáháte spolu s námi http://www.ututatise.cz/zelvi-taska-pomahame/

Český rozhlas PLUS o želvách

Český rozhlas PLUS o želvách
5 rozhlasových reportáží přímo z Indonésie - o želvách,ochraně,o želvovině i o tom,jak rozšiřujeme program na nové místo. Pust´te si novinky z programu zde https://plus.rozhlas.cz/vedecke-dobrodruzstvi-v-indonesii-rodne-ostrovy-zelv-mizi-pod-vodou-kde-budou-8162763

Český Rozhlas Plus 14.3.2020 Mořským želvám hrozí vyhynutí

Zaostřeno - O želvovině a co na to říkají celníci  https://plus.rozhlas.cz/nelegalni-trh-se-zelvami-8163133

Namydlená Káča pomáhá

Namydlená Káča pomáhá

Kateřina vyrábí přírodní kosmetiku (mýdla, šampóny, ..) v Bílině, když jí kamarádka Saša (členka Chráníme mořské želvy) vyprávěla o našich aktivitách pro želvy i lidi v Indonésii, Káča dostala nápad. Začala vyrábět mýdla s želvou a polovina jejich ceny jde přímo na ochranu mořských želv! Moc děkujeme a doporučujeme eshop k prozkoumání  https://www.namydlenakaca.cz/97-pomahame

Záznam z TEDxWomen Prague 2019

Záznam z TEDxWomen Prague 2019

Jak cestovat zodpovědně? A jak si splnit svůj sen, ať se komukoli zdá jakkoli bláznivý? To jsou dvě témata, o kterých jsem v prosinci mluvila na TEDx woman Prague.. třeba Vám tahle inspirace přijdd vhod - video je právě k dispozici.. díky za zpětnou vazbu i šíření! https://www.youtube.com/watch?v=Ae7qQdikNvA

celý článek

Podporuje nás česká značka WDWLK

Podporuje nás česká značka WDWLK

WLDWLK kousky jsou navrženy a vyrobeny divokým srdcem v České republice. S úctou k přírodě, z etických zdrojů a materiálů, jejichž recyklace podporuje nejen záchranu mořských živočichů. Přeměňujeme odpad z moří v módu. WLDWLK není jen fashion pro divoká srdce, je to život pro všechna divoká srdce.

Proto z každého prodaného kousku putuje 50 Kč organizaci www.morskezelvy.cz. na záchranu želv před pytláky v Indonésii. Každý prodaný kousek WLDWLK se tak stává životní šancí pro jednu želvu, která se může v klidu vylíhnout a vrátit do moře. WLDWLK můžete nosit s pocitem, že v moři plave spřízněná duše. Třeba se jednou potkáte.

Obchod s ekovýrobky Zelená domácnost podporuje ochranu mořských želv

Obchod s ekovýrobky Zelená domácnost podporuje ochranu mořských želv

Obchod s ekovýrobky Zelená domácnost podporuje ochranu mořských želv Zelená domácnost je český rodinný obchod s eko výrobky pro dům i zahradu. Hodně se věnují pomoci zvířatům na zahradách a to nejen svými výrobky, ale i osvětou. 

celý článek

Chráněná dílna PROSAZ chrání mořské želvy, aneb pomáhat může každý

Chráněná dílna PROSAZ chrání mořské želvy, aneb pomáhat může každý

PROSAZ, z. ú. je organizace pomáhající zdravotně postiženým žít normálně. Zapojuje je do běžného života zajištěním přímé péče, nabídkou volnočasových a rekreačních aktivit a zaměstnáváním v chráněných dílnách.

Tam pracují hlavně zdravotně znevýhodněné osoby s invalidním důchodem a právě tito lidé, kteří sami potřebují pomoc a podporu se rozhodli, že chtějí sami pomáhat měnit svět k lepšímu.

celý článek

Slavíte a nemáte rádi dárky? Zkuste dárcovskou výzvu

Slavíte a nemáte rádi dárky? Zkuste dárcovskou výzvu

Místo dárků k narozeninám nebo jiným výročím vyzvěte své přátele k podpoře smysluplného projektu a věnujte svůj slavný den mořským želvám.

Jak založit vlastní dárcovskou výzvu ve dvou krocích?

celý článek

Podpořte nás, když nakupujete online

Podpořte nás, když nakupujete online

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

celý článek

Přednáška na TEDx

Přednáška na TEDx

„Konference TEDx podporuje myšlenky, které stojí za to šířit. Mluví tu lidé, kteří jsou zrakům laické veřejnosti důkladně skryti – přitom ale dokážou měnit svět.“ tak o TEDx Zlín mluví pořadatelé a mě bylo velkou ctí i výzvou, když mi přišlo pozvání stát se jedním z řečníků. 650 lidí a desítky kamer způsobili nervozitu, jakou jsem nezažila snad nikdy, i tak ale věřím, že povídání o tom...

celý článek

Češi zachraňují na ČT2

Jsme součástí nového seriálu České Televize Češi zachraňují

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11467245921-cesi-zachranuji/216562260250005-cesi-zachranuji-morske-zelvy-na-borneu/

celý článek

Kalendář - přehled akcí

KOKOS MÍSTO ŽELVY

tři designéři
čtyři workshopy
desítky řemeslníků
stovky výrobků z kokosu místo z želvoviny
Děkuji moc Máje, Davidovi a Františkovi, kteří se mnou strávili neuvěřitelně příjemné 3 týdny na Borneu! Děkuji Martině Nevařilové, která celou soutěž KOKOS MÍSTO ŽELVY vymyslela a organizovala a moc děkuji i cestovní kanceláři China tours https://www.chinatours.cz/ a škole potápění NemoDiving http://www.nemodiving.cz/, kteří designérům zajistili cestu a pobyt zde. Děkujeme, věříme, že tento projekt pomůže želvám i místním lidem.

V současné době hledáme partnery pro prodej výrobků v ČR. Děkujeme, že nás kontaktujete.

celý článek

Děkujeme, že jste zodpovědný cestovatel!

Děkujeme, že jste zodpovědný cestovatel!

Děkujeme, že nejíte želví vejce ani maso!
Oceňujeme, že nekupujete produkty z želv ani želvoviny!

celý článek

Pomozte nám šířit informace o problémech mořských želv

Pomozte nám šířit informace o problémech mořských želv

Bylo by možné u Vás udělat promítání? 

Rádi přijedeme kamkoli do školy, knihovny, kulturního domu, ZOO či jinde, kde jsou vhodné prostory. 

Sháníme také prostory pro výstavu fotografií o mořských želvách.
Můžete nám pomoci šířit informace o želvách v televizi, rozhlase nebo v novinách? Ozvěte se nám prosím na hanka.sauria@seznam.cz

Pomůžete i šířením videa https://www.youtube.com/watch?v=pQvvvJhIdrU 

Děkujeme moc

celý článek