Novinky

Želví putování 9.-22.4.2021

Želví putování 9.-22.4.2021

DDM Paraplíčko připravil novou hru pro celou rodinu o super ceny. Instrukce najdete na www.ddmparaplicko.cz/ Každý, kdo si hru zahraje a odevzdá na recepci DDM Jirkov vyplněné pracovní listy, dostane malou odměnu. Všichni pak buou zahrnuti do slosování o skvělé ceny

celý článek

Výroční zpráva 2020

Výroční zpráva 2020

Chcete vědět, jak se dařilo mořským želvám, jakožto kriticky ohroženým živočišným druhům v roce 2020? A jaký byl tento rok pro naši organizaci  Chráníme mořské želvy z.s.? Ohlédnutí za uplynulým rokem plným nervozity, bezmoci i naděje, vděčnosti a pokory. Výzvy, kterým jsme čelili, i to, jak jsme je řešili, co se dařilo a o čem sníme do budoucna, to vše najdete v naší výroční zprávě. Nic z toho, o čem se uvnitř píše, bychom ale nedokázali bez vás. Díky, že při nás stojíte v časech dobrých i zlých! Přejeme inspirativní listování i čtení a užijte si krásné fotografie :-)

Nejmladší členka našeho týmu Viki byla v pořadu Dobré ráno na ČT

Nejmladší členka našeho týmu Viki byla v pořadu Dobré ráno na ČT

Nejmladší členka našeho týmu jedenáctiletá Viki byla povídat na ČT v pořadu Dobré ráno o tom, jak  se dostala k tomu, že pomáhá chránit mořské želvy, proč to dělá a jak vzpomíná na svou cestu do škol i na neobydlené ostrovy v Indonésii. Záznam si můžete pustit zde https://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/321291310020008/video/815787,815797,815810

Potvrzení o daru a poděkování

Potvrzení o daru a poděkování
Vážení přátelé želv,
konkrétně Vy všichni, kteří jste v roce 2020 poslali finanční dar a máte zájem o potvrzení o daru. Pokud jste darovali skrz systém darujme.cz, potvrzení by na vás již mělo čekat v emailu, nebo na stránce darujme.cz.
Potvrzení budeme vystavovat i všem dárcům skrz transparentní účet, kteří dodají svůj email kam jej zašleme a adresu trvalého bydliště, která na potvrzení být musí. Tyto informace prosím, pošlete na e-mail josef.bruna@gmail.com. Potvrzení rádi vystavíme a pošleme Vám ho i s informacemi, co se vlastně v Chráníme mořské želvy v roce 2020 dělo. Těšte se na počty želv a další detaily.
Pokud byste nás chtěli podpořit v roce 2021, budeme za to moc rádi. Vaše dary nám pomáhají pomáhat nejen želvám, ale i místním lidem, zvlášť v době útlumu turismu!
Více najdete zde http://www.morskezelvy.cz/prispevek-podpora.htm
Moc děkujeme!
Za Chráníme mořské želvy srdečně zdraví
Hanka Svobodová

Kalendář Chráníme mořské želvy

Kalendář Chráníme mořské želvy

Už Vám chybí teplo a chcete se alespoň doma kochat nádhernými fotkami? Máte rádi mořské želvy a chcete podpořit jejich ochranu?

Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli ANO, je kalendář Chráníme mořské želvy 2022 právě pro Vás. A proč 2022? Protože jsme si jistí, že tyhle fotky Vás ani po dvou letech neomrzí!

Unikátní fotografie přímo z oblasti, kterou chráníme do kalendáře zdarma poskytli Petr Jan Juračka, Vít Lukáš a Marcela Justiánová. Děkujeme!

Kalendář Vám věnujeme za dar na ochranu mořských želv v minimální hodnotě 280Kč při osobním předání v Praze. Jinak plus poštovné.

Kdo má zájem, prosím pište na hanka.sauria@seznam.cz . Děkujeme za podporu a přejeme krásný rok 2021 i 2022!

celý článek

S ochranou mořských želv pomáhá i ZŠ Rousínov

S ochranou mořských želv pomáhá i ZŠ Rousínov

 Škola teď vypadá jako akvárium, na stěnách jsou želvy, ryby, ale i odpadky. Proč? To se dozvíte v místním zpravodaji  na str. 7 a 8    https://www.rousinov.cz/modules/file_storage/download.php?file=fd1e8d27%7C3141

265 čínských lodí u souostroví Galapágy loví denně tisíce kriticky ohrožených zvířat

Reportáž v Českém rozhlasu si můžete poslechnout zde https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/plus/22/2020-08-31 v záznamu z Ranního plusu, který začínal v 8:10 = v něm konkrétně čas 8:25. Naprosté decimovaní biodiverzity v oblasti, která spadá do světového dědictví UNESCO.

Nominace

Předsedkyně organizace Chráníme mořské želvy, bioložka Hana Svobodová je jednou z nominovaných na Cenu Josefa Vavrouška 2019 https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-vavrouskovu-cenu-se-utka-12-ekologickych-projektu

Podporuje nás Zelená domácnost

Podporuje nás Zelená domácnost

Mám velikou radost, že Zelená domácnost, obchod s ekologickými a funkčními alternativami k běžně používaným výrobkům, nás zařadil do pěti dlouhodobě podporovaných projektů. Pokud si tedy v košíku na e-shopu vyberete projekt Chráníme mořské želvy, 5% z hodnoty Vaší objednávky půjde na ochranu mořských želv. https://www.zelenadomacnost.com/  Děkujeme!

10% sleva pro Vás

10% sleva pro Vás

Pomoci želvám lze i nákupem a jde to i online. Slevu 10% pro Vás nabízí na vše APM sport. Dalších 5% z Vašeho nákupu půjde na platy ochranářů v Indonésii, takže těm, kteří přímou ochranu mořských želv dělají každý den a kteří za posledních 5 let už zachránili více než 2 400 000 želv! Heslo na nakupování přes internet: MZ20 https://www.apmsport.cz/ ). Když přijdete na pokladnu APM sportu a řeknete heslo “chráníme mořské želvy”,tak dostanete také 10% slevu na cokoli si vyberete. Děkuji Vám, že pro svůj nákup volíte firmy, které pomáhají.. 

Plátěné tašky pomáhají

Plátěné tašky pomáhají
Míša se pustila do designu plátěných tašek, protože v plátěnkách vidí velký krok vpřed v omezování plastových obalů a igelitek.  Ráda dělá věci, které mají nějaký smysl a rozhodla se pomoci i želvám. Na pomoc želvám  připravila tašky, jejichž koupí želvám pomůžete i Vy! Z každé prodané želví tašky poputuje 100,- na záchranu mořských želv. Díky, že pomáháte spolu s námi http://www.ututatise.cz/zelvi-taska-pomahame/

Český rozhlas PLUS o želvách

Český rozhlas PLUS o želvách
5 rozhlasových reportáží přímo z Indonésie - o želvách,ochraně,o želvovině i o tom,jak rozšiřujeme program na nové místo. Pust´te si novinky z programu zde https://plus.rozhlas.cz/vedecke-dobrodruzstvi-v-indonesii-rodne-ostrovy-zelv-mizi-pod-vodou-kde-budou-8162763

Český Rozhlas Plus 14.3.2020 Mořským želvám hrozí vyhynutí

Zaostřeno - O želvovině a co na to říkají celníci  https://plus.rozhlas.cz/nelegalni-trh-se-zelvami-8163133

Namydlená Káča pomáhá

Namydlená Káča pomáhá

Kateřina vyrábí přírodní kosmetiku (mýdla, šampóny, ..) v Bílině, když jí kamarádka Saša (členka Chráníme mořské želvy) vyprávěla o našich aktivitách pro želvy i lidi v Indonésii, Káča dostala nápad. Začala vyrábět mýdla s želvou a polovina jejich ceny jde přímo na ochranu mořských želv! Moc děkujeme a doporučujeme eshop k prozkoumání  https://www.namydlenakaca.cz/97-pomahame

Záznam z TEDxWomen Prague 2019

Záznam z TEDxWomen Prague 2019

Jak cestovat zodpovědně? A jak si splnit svůj sen, ať se komukoli zdá jakkoli bláznivý? To jsou dvě témata, o kterých jsem v prosinci mluvila na TEDx woman Prague.. třeba Vám tahle inspirace přijdd vhod - video je právě k dispozici.. díky za zpětnou vazbu i šíření! https://www.youtube.com/watch?v=Ae7qQdikNvA

celý článek

Podporuje nás česká značka WDWLK

Podporuje nás česká značka WDWLK

WLDWLK kousky jsou navrženy a vyrobeny divokým srdcem v České republice. S úctou k přírodě, z etických zdrojů a materiálů, jejichž recyklace podporuje nejen záchranu mořských živočichů. Přeměňujeme odpad z moří v módu. WLDWLK není jen fashion pro divoká srdce, je to život pro všechna divoká srdce.

Proto z každého prodaného kousku putuje 50 Kč organizaci www.morskezelvy.cz. na záchranu želv před pytláky v Indonésii. Každý prodaný kousek WLDWLK se tak stává životní šancí pro jednu želvu, která se může v klidu vylíhnout a vrátit do moře. WLDWLK můžete nosit s pocitem, že v moři plave spřízněná duše. Třeba se jednou potkáte.

Obchod s ekovýrobky Zelená domácnost podporuje ochranu mořských želv

Obchod s ekovýrobky Zelená domácnost podporuje ochranu mořských želv

Obchod s ekovýrobky Zelená domácnost podporuje ochranu mořských želv Zelená domácnost je český rodinný obchod s eko výrobky pro dům i zahradu. Hodně se věnují pomoci zvířatům na zahradách a to nejen svými výrobky, ale i osvětou. 

celý článek

Chráněná dílna PROSAZ chrání mořské želvy, aneb pomáhat může každý

Chráněná dílna PROSAZ chrání mořské želvy, aneb pomáhat může každý

PROSAZ, z. ú. je organizace pomáhající zdravotně postiženým žít normálně. Zapojuje je do běžného života zajištěním přímé péče, nabídkou volnočasových a rekreačních aktivit a zaměstnáváním v chráněných dílnách.

Tam pracují hlavně zdravotně znevýhodněné osoby s invalidním důchodem a právě tito lidé, kteří sami potřebují pomoc a podporu se rozhodli, že chtějí sami pomáhat měnit svět k lepšímu.

celý článek

Slavíte a nemáte rádi dárky? Zkuste dárcovskou výzvu

Slavíte a nemáte rádi dárky? Zkuste dárcovskou výzvu

Místo dárků k narozeninám nebo jiným výročím vyzvěte své přátele k podpoře smysluplného projektu a věnujte svůj slavný den mořským želvám.

Jak založit vlastní dárcovskou výzvu ve dvou krocích?

celý článek

Podpořte nás, když nakupujete online

Podpořte nás, když nakupujete online

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

celý článek

Přednáška na TEDx

Přednáška na TEDx

„Konference TEDx podporuje myšlenky, které stojí za to šířit. Mluví tu lidé, kteří jsou zrakům laické veřejnosti důkladně skryti – přitom ale dokážou měnit svět.“ tak o TEDx Zlín mluví pořadatelé a mě bylo velkou ctí i výzvou, když mi přišlo pozvání stát se jedním z řečníků. 650 lidí a desítky kamer způsobili nervozitu, jakou jsem nezažila snad nikdy, i tak ale věřím, že povídání o tom...

celý článek

Češi zachraňují na ČT2

Jsme součástí nového seriálu České Televize Češi zachraňují

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11467245921-cesi-zachranuji/216562260250005-cesi-zachranuji-morske-zelvy-na-borneu/

celý článek

Kalendář - přehled akcí

KOKOS MÍSTO ŽELVY

tři designéři
čtyři workshopy
desítky řemeslníků
stovky výrobků z kokosu místo z želvoviny
Děkuji moc Máje, Davidovi a Františkovi, kteří se mnou strávili neuvěřitelně příjemné 3 týdny na Borneu! Děkuji Martině Nevařilové, která celou soutěž KOKOS MÍSTO ŽELVY vymyslela a organizovala a moc děkuji i cestovní kanceláři China tours https://www.chinatours.cz/ a škole potápění NemoDiving http://www.nemodiving.cz/, kteří designérům zajistili cestu a pobyt zde. Děkujeme, věříme, že tento projekt pomůže želvám i místním lidem.

V současné době hledáme partnery pro prodej výrobků v ČR. Děkujeme, že nás kontaktujete.

celý článek

Děkujeme, že jste zodpovědný cestovatel!

Děkujeme, že jste zodpovědný cestovatel!

Děkujeme, že nejíte želví vejce ani maso!
Oceňujeme, že nekupujete produkty z želv ani želvoviny!

celý článek

Pomozte nám šířit informace o problémech mořských želv

Pomozte nám šířit informace o problémech mořských želv

Bylo by možné u Vás udělat promítání? 

Rádi přijedeme kamkoli do školy, knihovny, kulturního domu, ZOO či jinde, kde jsou vhodné prostory. 

Sháníme také prostory pro výstavu fotografií o mořských želvách.
Můžete nám pomoci šířit informace o želvách v televizi, rozhlase nebo v novinách? Ozvěte se nám prosím na hanka.sauria@seznam.cz

Pomůžete i šířením videa https://www.youtube.com/watch?v=pQvvvJhIdrU 

Děkujeme moc

celý článek