Příspěvek

Jak pomoci

Podpořte mořské želvy finančně

Přispějte na aktivity projektu jakoukoli peněžní částkou: www.morskezelvy.cz/prispevek-podpora.
Přispět můžete přes Darujme.cz nebo PayPal. Anebo přímo na číslo transparentního účtu číslo účtu je 2101346384/2010. Za každý příspěvek Vám budeme velmi vděčni, děkujeme.

Podpořte mořské želvy jinak

Šiřte video o situaci mořských želv a možnostech jak jim lze pomoci
– česká verze: verze: https://youtu.be/rKYF__TlDBY
– anglická verze:https://youtu.be/3Kt0xi4f_gw
– indonéská verze: https://youtu.be/qDlwuXUqjRs

Cestujete do tropů?

Cestujte ohleduplně! Nejezte želví vejce ani jiné produkty z želv, nekupujte výrobky z želvoviny (náramky, ozdoby..), a pokud navštívíte želví centrum, kde jsou želvy v bazéncích, vyžadujte jejich vypuštění do moře! Rady co dělat a nedělat se dozvíte na plakátu plakat – velvyslanectví.

Budu také moc ráda, když navšívíte kdekoli v tropech jakékoli centrum na ochranu mořských želv, zhodnotíte jeho kvalitu dle kritérií, která jsou ke stažení zde kritéria pro hodnocení center na ochranu mořských želv a budete se mnou sdílet své zážitky a závěry. Vyplněná kritéria s Vaším komentářem, datem a lokalizací centra mi pošlete na emailovou adresu hanka.sauria@seznam.cz, moc mi to pomůže. Děkuji. Pomůže mi také, pokud zjistíte adresy želvích center v Indonésii, která ještě nemám zmapovaná. Děkuji moc

Pokud Vás situace mořských želv zaujala a rádi byste přímo v Indonésii pomohli více, přijeďte a staňte se u nás na projektu dobrovolníky. Pomoci můžete s přímou ochranou mořských želv na líhních plážích i se vzděláváním místních i turistů. Bližší informace o možnosti dobrovolnictví stanovené místní organizací Konservasi Biota Laut Berau naleznete zde informations for volunteers. V případě zájmu mě prosím kontaktujte na emailové adrese hanka.sauria@seznam.cz. Příběhy dobrovolníků, kteří už projekt navštívili najdete na tomto webu na záložce Zpravodaj 2017, aktuality můžete sledovat i na facebooku morskezelvy.cz .

SONY DSC

Chcete pomoci s projektem v České republice? Spolupracujte s námi

Informujte o situaci želv a o projektu Mořské želvy

                – mluvte o situaci mořských želv

                –  šiřte video

– česká verze: verze: http://www.youtube.com/watch?v=x0Vd70elFFI&feature=youtu.be
– anglická verze: http://www.youtube.com/watch?v=s68ztN5cJEg)
– indonéská verze: http://www.youtube.com/watch?v=4vTK3OyrlLI&feature=youtu.be

– přijďte na nějaké promítání pořádané v rámci projektu a pozvěte i své známé

– lajkněte si profil na facebooku
http://www.facebook.com/pages/morskezelvycz/607230715971714 a sdílejte události

                – dejte si na své stránky banner lákající k prohlédnutí stránek www.morskezelvy.cz

         

Povězte přátelům, kteří cestují do tropických oblastí, výše zmíněné o „k želvám ohleduplném“ cestování.

Pomozte uspořádat promítání fotografií spojené s přednáškou a diskusí k tématu.

Jste vyučující či ředitel(ka) školy?

Pracujete v knihovně, kulturním domě,  informačním středisku či jinde, kde jsou vhodné prostory?

Pokud by u Vás bylo možné udělat promítání či výstavu fotografií, kontaktujte mě (e-mail: hanka.sauria@seznam.cz), budu ráda.

Vybrat si můžete hned z několika témat dle anotace

Můžete u Vás také uspořádat sbírku plyšových hraček ve tvaru želv do indonéských školek a škol.

Jste novinář(ka)?

Pokud máte kontakty v rozhlasu, televizi či tištěných periodikách, chcete o projektu informovat nebo byste chtěl(a) pomoci jinak, určitě se ozvěte.

Pracujete v cestovní kanceláři,  agentuře zprostředkovávající letenky do zemí v tropických oblastech nebo jakékoli společnosti, která má s Indonésií a geograficky podobnými oblastmi spojitost? Moc bych si přála, aby se na webových stránkách či v katalozích Vašich společností objevilo jednoduché krátké sdělení:

„Cestujete do tropů? Cestujte ohleduplně – nejezte želví maso ani vejce a nekupujte výrobky z želvoviny! www.morskezelvy.cz“

Věřím, že informace by se díky Vašim stránkám dostala k mnoha lidem a povědomí o problematice by se zvětšilo!

Velmi děkujeme cestovní kanceláři CK Karavela a cestovní kanceláři China tours, které se přidaly do boje za ochranu mořských želv! Na svých stránkách CK Karavela http://www.karavela.cz/ u všech zájezdů do Indonésie prosí své klienty, aby při cestách do Indonésie nekupovali žádné výrobky z želvoviny ani nejedli želví vejce. Cestovní kancelář China tours zase na https://www.chinatours.cz/o-nas/sponzorujeme/#8 upozorňuje na nebezpečnost kupování suvenýrů z želvoviny.

Děkujeme moc za podporu i pomoc

karavela_button1

china-tours-logo-claim-cervene

 

Věnuje se Vaše firma vyvolávání fotografií či tvorbě předmětů z nich?

Ráda bych vyrobila naučné puzzle, omalovánky či další vydání pexesa a deskové hry pro děti v Indonésii i v ČR, případně kalendář, plakáty či letáky vhodné k propagaci projektu.

Chcete pomoci jinak?

Velmi pomůže i to, pokud na internetové stránky projektu upozorníte další lidi (dejte si proklik na své stránky, upozorněte přátele na sociálních sítích, vytiskněte letáček / hanka letacek a vyvěste ho na kterékoli vhodné místo, řekněte o projektu či chystané akci známým…).

 

Přispějte na realizaci aktivit projektu jakoukoli peněžní částkou http://www.morskezelvy.cz/prispevek-podpora/ přes PayPal nebo mě kontaktujte na hanka.sauria@seznam.cz a já Vám zašlu přímo číslo účtu. Za každý příspěvek Vám budeme velmi vděčni, děkujeme.

 

Za veškerou pomoc předem moc děkuji.

Hana Svobodová