Pomohu na cestách

Pro přírodu by bylo ideální, kdybychom v navštívené zemi nezanechali žádné stopy svého pobytu a odvezli si pouze krásné zážitky a fotografie.
Často si ale chceme dovést i nějakou hmotnější připomínku a hlavně v Asii jsou vedle běžných suvenýrů k dostání i dárky rizikové.
Na zdejších trzích se mnohdy za směšnou cenu nabízejí suvenýry vyrobené z místní nesmírně vzácné fauny a flóry. A tak lze též koupit výrobky z želvoviny nebo dokonce vysušená vypreparovaná těla mořských želv.

Pomůže, když si každý návštěvník rozmyslí, zda chce nákupem suvenýrů vyrobených z ohrožených druhů podporovat jejich vybíjení nebo zda si raději vybere suvenýr z alternativních materiálů a podpoří ochranu přírody.

Děkujeme, že nekupujete vejce ani maso želv určené ke konzumaci ani produkty ze želvoviny.

Prodej želvích vajec na trhu

Nelegální náramky z želvoviny

Zabíjení želv na maso

Víte, že mořské želvy na mnoha místech světa už úplně zmizely? Například v Indonésii klesla za posledních 70 let populace karet obrovských o 91%. Pomozte i Vy chránit mořské želvy! Stáhněte si aplikaci Turtle ranger a pomozte nám během Vaší dovolené mapovat situaci ohrožených mořských želv ve světě. Vámi nasbíraná data budou podkladem pro  spolupráci s místními vládami a ochranáři, díky Vám budou navržena opatření, která pomohou želvy chránit a umožní jejich přežití. Pomůžete ocenit ty, kteří již želvám pomáhají.

Děkujeme.

Staňte se dobrovolníkem přímo na ostrovech