Konzultace

Jako konzultanti pomáháme ve více oblastech Indonésie, na Srí Lance i jinde ve světě. 

Naši ochranáři z Konservasi Biota Laut Berau učili lidi na ostrově Lembata u Floresu v roce 2016 chránit želvy a oni v tom pokračují dál. Systém sbírání dat o želvách na plážích, který jsme navrhli se učí používat i na západním Borneu a v Malajsii.

Jsme v kontaktu s kolegy, kteří založili želví nemocnici na Maltě. A největší výzvou pro nás teď je, že spolupracujeme s ministerstvem životního prostředí na Srí Lance na zlepšení postupů ochrany želv v jejich záchranných centrech. Jeden člověk z MŽP ze Srí Lanky se k nám na Borneo dokonce chystá přijet načerpat naše zkušenosti, aby se naučil, jak chránit želvy efektivně. 

Vytváříme též příručku efektiví ochrany.

Pomozte i Vy chránit mořské želvy! Stáhněte si aplikaci Turtle ranger a pomozte nám během Vaší dovolené mapovat situaci ohrožených mořských želv ve světě. Vámi nasbíraná data budou podkladem pro  spolupráci s místními vládami a ochranáři, díky Vám budou navržena opatření, která pomohou želvy chránit a umožní jejich přežití. Pomůžete ocenit ty, kteří již želvám pomáhají.

Děkujeme.

Spolupráce je důležitá. Ochranář naší organizace Konservasi Biota Laut Berau z Bornea ukazuje ochranářům na Sumatře, která místa jsou pro vejce bezpečná a kde kvůli erozi hrozí zaplavení vajec přílivem. Důležité je naučit se, jak přemísťovat vejce do bezpečí i jak poznat místo, kde se v noci vylíhla mláďata mořských želv. Vylíhlá hnízda otvíráme, abychom zkontrolovali, že se všechna mláďata dostala bezpečně do moře.