Rozvoj místních obyvatel

Místní lidé přesto, že je to zákonem zakázané, zabíjí kriticky ohrožené karety pravé kvůli želvovině, z níž vyrábí suvenýry. Snažíme se dát lidem možnost vydělat si peníze alternativním způsobem. Pořádáme workshopy, kde se lidé učí vyrábět suvenýry z udržitelných materiálů, například z kokosových ořechů a ne ze želvoviny. Podporujeme místní řemeslné dílny. Učíme místní lidi anglickyale také plavat nebo to, jak funguje oceán. Děkujeme, že nekupujete předměty z krunýřů mořských želv.

Kriticky ohrožená kareta pravá mrtvá a bez želvoviny – rybáři želvy chytí, přibijí je na dřevěné desky a nad ohněm jim nahřejí krunýř. Díky vyšší teplotě jde snáze oddělit želvovinová vrstva krunýře od kostěné. Napůl uvařené a zmrzačené zákonem chráněné plazy pak lidé hodí zpět do moře, kde 2-3 dny v bolestech umírají. Z takto získané želvoviny se vyrábí suvenýry, které se prodávají i na mezinárodních letištích.

Výroba suvenýrů z udržitelných materiálů 

Během léta 2018 proběhla soutěž pro české designéry

Tři vítězní designéři z Čech zorganizovali s místními obyvateli čtyři workshopy, kterých se zúčastnily desítky řemeslníků a vznikly stovky výrobků z kokosu místo z želvoviny. Spolupráce i nadále probíhá a vznikají designové výrobky, které nejen pomáhají místním obyvatelům, ale i želvám.
Děkujeme Martině Nevařilové, která celou soutěž KOKOS MÍSTO ŽELVY vymyslela a organizovala a moc děkujeme cestovní kanceláři China tours https://www.chinatours.cz/ a škole potápění NemoDiving http://www.nemodiving.cz/, kteří designérům zajistili cestu a pobyt.

V současné době hledáme partnery pro prodej výrobků v ČR. Děkujeme, že nás kontaktujete.