Příspěvek

Příspěvek na podporu mořských želv

Přispějte na vydání příručky (manuálu/průvodce),

který bude vysvětlovat, metody, jak ochranáři mohou chránit želvy opravdu dobře. Stává se mi totiž často, že se ozývají sami ochranáři, kteří by chtěli vědět správné postupy ochrany, píší mi i turisti, kteří viděli centrum na ochranu mořských želv, které želvám spíše škodilo. Je to proto, že neexistují žádné standardy, žádný manuál, jak to dělat dobře. Ráda bych takový manuál napsala, okomentují ho významní ochranáři ze zahraničních organizací, kteří mi ho v budoucnu pomohou i šířit. Všichni na tvorbě pracujeme zdarma, finance https://www.darujme.cz/new/promotion-detail/?promotion=1200084 sbíráme na překlady do některých speciálních jazyků a hlavně na grafickou úpravu, která je nutná udělat velmi kvalitní, aby metodika lákala k prozkoumání nejen ochranáře, ale třeba i lidi z vlády, z cestovních agentur, cestovatele a milovníky přírody. Věřím, že kniha bude mít pro ochranu mořských želv obrovský význam.

Budu moc ráda, nejen když na příručku přispějete https://www.darujme.cz/new/promotion-detail/?promotion=1200084 ale i když budete výzvu sdílet mezi svými známými. Děkuji Vám moc za pomoc!

Podpora pomocí Darujme.cz

Podpořte MořskéŽelvy.cz pomocí aplikace Darujme.cz od Nadace VIA

PayPal

Přispějte pomocí platby přes PayPal na projekt MorskeZelvy.cz. Každá koruna pomůže! Děkujeme.

 


 

Projekt Mořské želvy.cz společně s indonéskou ochranářskou organizací Konservasi Biota Laut Berau (Společnost pro ochranu mořského života v Berau / Association for the Protection of the Marine Life in Berau), chrání 2 ostrovy proti zlodějům želvích vajec v oblasti Berau na Borneu.

Tato oblast je územím s největší biodiverzitou na světě, jsou tu nejstarší a nejkrásnější korálové útesy, více než 880 druhů ryb, rejnoci a obrovské manty, 23 druhů delfínů a velryb, potkáte tu žraloky a vzácně i poslední dugongy. Oblast je ale především domovem mořských želv, místní maličké ostrůvky s bílým pískem tvoří osmé nejdůležitější líhniště karet obrovských na světě. Potravu zde hledají i velmi vzácné, kriticky ohrožené karety pravé. Neuvěřitelné bohatství východního Bornea ale rychle mizí.

Věříme, že dlouhodobá ochrana území záleží především na místních lidech a změně jejich postoje k přírodě. Proto pořádáme workshopy, kde se lidé učí vyrábět suvenýry z udržitelných materiálů například z kokosových ořechů a ne ze želvoviny, ochranáři se kromě přímé ochrany želv na ostrovech věnují i vzdělávání, chodí často do školek a škol a ukazují dětem a studentům krásu moře a neobyčejné organismy, které v něm žijí, ale i to, jak jim lze pomoci. Je obtížné změnit myšlení dospělých, ale budoucnost patří dětem a ty, doufáme, se budou o své moře starat a vážit si ho.

Každá jednotlivá pomoc je jako kapka a právě z kapek je tvořeno moře, každá pomoc se počítá, protože dohromady můžeme pomoci hodně.

Děkujeme,
Hana Svobodová